W dzisiejszej fotorelacji prezentujemy Wam książki trzech różnych pisarzy o podobnie brzmiącym nazwisku:
1. Simon Sebag Montefiore
2. Santa Montefiore
3. Reyes Monforte
Książki tych autorów znajdziecie w w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu.
Simon Sebag Montefiore – brytyjski historyk i dziennikarz. Absolwent Gonville and Caius College na Uniwersytecie Cambridge. W latach dziewięćdziesiątych podróżował po byłym ZSRR (odwiedził Kaukaz, Ukrainę i Azję Środkową). Autor wielu artykułów na temat Rosji dla takich pism, jak: „Sunday Times”, „New York Times” i „Spectator”. Jest także prezenterem telewizyjnych filmów dokumentalnych i członkiem Royal Society of Literature.
Mieszka w Londynie z żoną, powieściopisarką Santą Montefiore i dwojgiem dzieci. Jego książki były opublikowane w ponad 35 językach.
Santa Montefiore – angielska pisarka. Rodzina jej matki pochodziła z Ameryki Południowej (Argentyna, Brazylia, Chile). Bajkowe dzieciństwo wiodła w idyllicznym, wiejskim zakątku, otoczona miłością rodziny. Już wtedy pisała piosenki i wymyślała ciekawe historyjki dla swoich przyjaciół. Kolejne lata spędziła w szkole z internatem dla dziewcząt, a jako dorastająca dziewczyna miała wiele zainteresowań, m.in. grała na flecie, gitarze, jeździła konno, biegała. Po ukończeniu szkoły średniej na rok wyjechała do Argentyny, gdzie uczyła trójkę dzieci języka angielskiego. Tamten czas ukształtował ją jako osobę i stał się punktem odniesienia dla jej twórczości, a elementy autobiograficzne (także rodziny) zajęły ważne miejsce w opowiadanych fabułach. Santa przeżyła tam pierwszą miłość, a Argentyna jest jej miejscem magicznym. Powrót do Anglii na studia w Exer (język hiszpański, włoski) sprawił, że tęskniąc, postanowiła kiedyś opisać wszystko to, co odnalazła daleko od Anglii – ciepłych, pełnych życzliwości ludzi, ich otwartość, tolerancję dla inności, spotęgowane uczucia. Po skończeniu studiów pracowała dorywczo w różnych miejscach, m.in. w Gabinecie Figur Madame Tussand, jednocześnie bez większego powodzenia próbując sił w literaturze. W roku 1998 wyszła za mąż za pisarza, dzięki któremu uwierzyła w siebie jako pisarkę. Jego rady – żeby pisała od serca, bez kalkulacji, zawsze w zgodzie z sobą nawet gdyby musiała tworzyć do szuflady, sprawiły, że praca nad „Spotkamy się pod drzewem ombu” przynosiła jej niezwykłą satysfakcję. Powieść została opublikowana w 1999 roku i stała się prawdziwym bestsellerem. Również następna – „Szkatułka z motylem” poszła w jej ślady. Jej kolejne powieści to „Sonata o niezapominajce” oraz „Ostatnia podróż „Valentiny”.
Reyes Monforte – hiszpańska pisarka i dziennikarka, znana również z licznych programów radiowych i telewizyjnych. Autorka koncentruje się na dramatycznych historiach współczesnych kobiet, które borykają się z problemami wynikającymi ze zderzenia różnych kultur. Wszystkie jej – bestsellerowe – powieści: „Niewierna”, „Burka miłości” czy „Okrutna miłość” są oparte na faktach.
Brak komentarzy
Możliwość komentowania jest wyłączona.