Wizyta mieszkańców Pribora w przedborskiej bibliotece

25 sierpnia 2009

W dniach od 13 do 16 sierpnia 2009 r. w ramach współpracy pomiędzy gminą Przedbórz a czeskim miastem Pribor, w Przedborzu gościliśmy delegację z Pribora, w skład której wchodzili Burmistrz Miasta Pribora Milan Strakos, Zastępca Bohuslav Meier, radni, przedstawiciele kultury, oświaty, sportu, przedsiębiorcy oraz młodzież.

W dniu 14.08.2009 r., w Ratuszu miasta Przedbórz, odbyło się spotkanie inaugurujące pobyt gości. W dialogu kultur odbywającym się tego dnia, udział wzięli oprócz zaproszonych z Czech gości, również przedstawiciele naszego miasta. Odbyły się rozmowy na temat tradycji, kultury i lokalnego dziedzictwa narodowego oraz wymiana doświadczeń.

Kulturę naszego miasta przedstawili: dyrektor Miejskiego Domu Kultury pani Małgorzata Błaszczyk, dyrektor Muzeum Ludowego pan Tadeusz Michalski i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej pani Sylwia Tymińska. Goście z Pribora zwiedzili przedborską bibliotekę zapoznając się z jej pracą i wpisali się do księgi pamiątkowej.

Wizyta mieszkańców Pribora w naszym mieście miała na celu nawiązanie współpracy pomiędzy Priborem i Przedborzem, w ostatnim dniu pobytu zostało podpisane porozumienie o współpracy partnerskiej.

Zdjęcia z wizyty delegacji z Pribora znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego http://www.przedborz.pl/index.php/component/content/article?id=188:zdjcia-z-dnia-14082009-r-zwiedzanie-miejskiej-biblioteki-publicznej&catid=1:ogolne .

http://www.przedborz.pl/index.php/component/content/article/27-procedury/183-pribor-miastem-partnerskim

http://www.przedborz.pl/index.php/component/content/article/27-procedury/173-przedborz-pribor-miasta-partnerskie 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz