III Dzień obchodów Tygodnia Bibliotek 2019

10 maja 2019

W trzecim dniu obchodów Tygodnia Bibliotek 2019 (dn. 10.05.2019 r.), o godz. 10:00, do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu przyszła grupa 3-latków z Przedszkola Samorządowego w Przedborzu wraz z wychowawczyniami. Na początek bibliotecznego spotkania Pani Renata Koska – pełniąca funkcję Burmistrza Miasta Przedborza przeczytała przedszkolakom bajkę „Kłapouchy i zagubiony ogon”. W kolejnej części tego spotkania dzieci pokolorowały rysunki przedstawiające postacie z tej bajki. Na koniec, Pani Sylwia Tymińska – dyrektor przedborskiej biblioteki, oprowadziła dzieci po placówce, wytłumaczyła co trzeba zrobić, żeby zostać jej czytelnikiem oraz pokazała ciekawe książki.

O godz. 12:00, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Przedborzu odwiedzili uczniowie klasy II „a” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu z Panią Lucyną Orłowską. W pierwszej części spotkania Pani Sylwia Tymińska z przedborskiej biblioteki przeczytała dzieciom jeden z rozdziałów książki „Wakacje Mikołajka” Rene Goscinnego, pt. „Wyjazd”. W kolejnej części tego spotkania bibliotekarka – Pani Ewa Kozłowska zadawała pytania związane z książkami i biblioteką. Odgadnięte odpowiedzi dzieci wpisywały do krzyżówki. Na koniec spotkania uczniowie wpisali się do „Kroniki Pamiątkowej”.

W tym samym dniu, w bibliotece w Górach Mokrych odbyła się lekcja biblioteczna, podczas której uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych wspólnie odczytali lekturę „Dynastia Miziołków” Joanny Olech. Młodym lektorom przysłuchiwali się uczniowie V-VI klasy Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych wraz z nauczycielami i bibliotekarką – Anną Hyską.

W przedborskiej bibliotece, godz. 10:00

« 1 z 2 »

W przedborskiej bibliotece, godz. 12:00

« 1 z 2 »

W bibliotece w Górach Mokrych:

« 1 z 2 »

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.