I Dzień obchodów Tygodnia Bibliotek 2019

8 maja 2019

Tydzień Bibliotek” jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenia prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczne hasło akcji brzmi: #Biblioteka, co, jak podaje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ma związek z tym, że współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka „Biblioteka” jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu wraz z filią w Górach Mokrych w każdym roku aktywnie przyłączają się do tej akcji i organizują w tym czasie różnego typu spotkania, lekcje i inne atrakcje dla czytelników. Również w tym roku przedborska biblioteka włączyła się w obchody tego święta.

W pierwszym dniu obchodów Tygodnia Bibliotek 2019 (dn. 08.05.2019 r.) Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Przedborzu odwiedziły 6-latki z Przedszkola Samorządowego w Przedborzu z wychowawczyniami. W pierwszej części spotkania Pani Barbara Wtorek i Pan Jan Osicki z nowo powstałego, dziennego Klubu Seniora „Senior+” w Przedborzu przeczytały dzieciom bajki: „Mała Mysz skacze czyli Myszomania” Wiesława Drabika i „Piotruś majsterkuje” Sandrine Deredel Rogeon. Następnie przedborskie przedszkolaki zaśpiewały Seniorom piosenkę, którą w ostatnim czasie przygotowują w Przedszkolu. W kolejnej części tego spotkania dzieci pokolorowały rysunki, które dostały w darze od bibliotekarek. Podczas spotkania nie obyło się bez pamiątkowego wpisu do „Kroniki Biblioteki”.

W tym samym dniu, w bibliotece w Górach Mokrych odbyła się lekcja biblioteczna, w której udział wzięły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Gumiś” Oddział Zamiejscowy w Górach Mokrych z panią Beatą Auguścik. Lekcję, której tematem były bajki i baśnie, poprowadziła pani Anna Hyska – bibliotekarka.

W przedborskiej bibliotece:

W bibliotece w Górach Mokrych:

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.