Zapraszamy do udziału w Tygodniu Bibliotek 2019

22 kwietnia 2019

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu i Filia Biblioteczna w Górach Mokrych zapraszają na XVI edycję „TYGODNIA BIBLIOTEK” pod hasłem: „#Biblioteka” w dniach od 8 do 15 maja 2019 roku.
Zapraszamy wszystkich do udziału w organizowanych w tym czasie spotkaniach, lekcjach bibliotecznych, zwiedzaniu biblioteki i innych formach promocji czytelnictwa. Zainteresowanych udziałem w obchodach, biblioteka prosi o kontakt i ustalenie pasującego terminu i godziny spotkania. Telefon do biblioteki w Przedborzu: (44) 781-22-43, tel. do filii: (44) 781-58-21 .

„Tydzień Bibliotek” jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenia prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczne hasło akcji brzmi: #biblioteka , co, jak podaje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ma związek z tym, że „współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka „biblioteka” jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych”. Tegoroczny „Tydzień Bibliotek” promuje plakat autorstwa Pana Pawła Kasperka ze Świdnika, który wygrał w konkursie z innymi 116 autorami.

 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.