Walentynki w Przedborzu
Aktualności / 14 lutego 2019

W czwartym dniu ferii zimowych (14.02.2019 r.) w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu obchodzone były „Walentynki”. O godz. 11:00, w sali plastycznej, odbyły się zajęcia literacko-plastyczne, zorganizowane i przeprowadzone wspólnie przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu i Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu. W pierwszej części spotkania, Pani Ewa Kozłowska z przedborskiej biblioteki i Pani Sylwia Tymińska – dyrektor obu placówek, przeczytały obecnym na spotkaniu dzieciom książki wpasowujące się w tematykę Święta Zakochanych: „Franklin mówi: Kocham Cię” oraz „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham” autorstwa Sama McBratney’a. W drugiej części tego walentynkowego spotkania, dzieci samodzielnie wykonały kolorowe kartki walentynkowe, które zamierzały podarować swoim bliskim: rodzicom, dziadkom. Na kolejne zajęcia literacko-plastyczne zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do przedborskiego MDK we wtorek (dn. 19.02.2019 r.) oraz we czwartek (dn. 21.02.2019 r.) na godz. 11:00 (sala plastyczna). Wstęp wolny. Kto chce, może zabrać ze sobą ulubioną książkę lub maskotkę.

Walentynki w Bibliotece w Górach Mokrych
Aktualności / 14 lutego 2019

Walentynki to nie tylko czas miłości, celebrowany przez zakochanych, ale jest to również czas radości i przyjaźni, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i w naszych bibliotekach. W dniu 9 lutego 2019 r. w bibliotece w Górach Mokrych odbyło się spotkanie walentynkowe, w którym uczestniczyli najmłodsi czytelnicy. W pierwszej części spotkania dzieci opowiedziały z czym im się kojarzy Święto Zakochanych oraz dowiedziały się kto mu patronuje i dlaczego je obchodzimy. W drugiej części spotkania uczestnicy pokolorowali walentynkowe laurki oraz własnoręcznie wykonali kwiaty dla swoich rodziców. Zajęciom plastycznym towarzyszyły wspólne zabawy ruchowe i muzyczne. Tekst i zdjęcia: Anna Hyska  

Zapraszamy na Walentynkowe zajęcia
Aktualności / 13 lutego 2019

Już jutro (dn. 14.02.2019 r.) Walentynki. Z tej okazji zapraszamy na walentynkowe zajęcia literacko-plastyczne, które odbędą się w sali plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu. Zapraszamy dzieci i młodzież na godz. 11:00 do wspólnej zabawy pt. „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham”. Zajęcia są realizowane przy współpracy biblioteki i przedborskiego MDK.  Na zajęcia można zabrać ze sobą ulubioną książkę lub maskotkę. Wstęp wolny. Zapraszamy 🙂  

Ferie zimowe 2019 – pierwsze z zajęć literacko-plastycznych
Aktualności / 12 lutego 2019

W drugim dniu ferii zimowych (12.02.2019 r.) w sali plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu odbyły się pierwsze z zaplanowanych zajęć literacko-plastycznych, które zostały zorganizowane i przeprowadzone wspólnie przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu i Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu. W pierwszej części, Pani Renata Wikło z przedborskiej biblioteki przeczytała obecnym na spotkaniu dzieciom książki o tematyce zimowej. W drugiej części, uczestnicy zajęć wykonali ciekawe prace, wśród których nie zabrakło bałwanków, zwierzątek oraz Małej Mi, jednej z postaci bajki „Muminki”. Młodzi „artyści” rysowali, wycinali i wyklejali swoje prace. Na kolejne tego typu zajęcia zapraszamy do MDK w Walentynki, dn. 14.02.2019 r. na godz. 11:00 (sala plastyczna). Wstęp wolny.  

Ferie zimowe 2019
Aktualności / 11 lutego 2019

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu i Miejski Dom Kultury w Przedborzu zapraszają dzieci i młodzież szkolną na zajęcia literacko-plastyczne, które odbędą się w dniach: 12, 14, 19 i 21 luty 2019 r. (wtorki i czwartki) w sali plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu. Wstęp wolny. Na zajęcia można również zabrać ze sobą ulubioną książkę. Informujemy, że godziny pracy obydwu Bibliotek na czas ferii zimowych pozostają bez zmian. W Przedborzu biblioteka czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Tak więc przez całe ferie zimowe w przedborskiej bibliotece i w filii w Górach Mokrych można wypożyczać książki i przeglądać gazety znajdujące się w placówkach. Ponadto przypominamy, że przez cały okres ferii zimowych można korzystać z darmowej Czytelni Internetowej, która znajduje się zarówno w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przedborzu, jak i w Bibliotece w Górach Mokrych. Czytelnie Internetowe są otwarte w godzinach pracy bibliotek. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej oferty obydwóch bibliotek.

Życzenia
Aktualności / 24 grudnia 2018

Składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia a także dużo szczęścia i samych cudownych dni w nadchodzącym 2019 roku Dyrekcja i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu i Filii w Górach Mokrych

Biblioteka otrzymała Podziękowanie za udział w akcji Narodowe Czytanie 2018
Aktualności / 20 grudnia 2018

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu otrzymała podziękowanie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za przyłączenie się do tegorocznej akcji Narodowego Czytania powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, które w tym roku biblioteka w Przedborzu zorganizowała dla wszystkich, w sali kinowej, przy współpracy przedborskiego MDK, zaś filia w Górach Mokrych dla najmłodszych czytelników. Do podziękowania przesłanego przedborskiej bibliotece z Kancelarii Prezydenta dołączono również pamiątkowe wydanie powieści „Przedwiośnie”.  

Warsztaty świąteczne w bibliotece w Górach Mokrych
Aktualności / 16 grudnia 2018

W dniach 8 i 15 grudnia 2018 roku w Filii Bibliotecznej w Górach Mokrych odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia najmłodsi czytelnicy biblioteki własnoręcznie przygotowali ozdoby, m.in. kolorowe łańcuchy z bibuły, papierowe Mikołaje, kartki świąteczne. Ponadto wspólnie z bibliotekarką dzieci rozwiązywały świąteczne krzyżówki i zapoznawały się z wigilijnymi opowieściami. Część przygotowanych ozdób została wykorzystana na przystrojenie biblioteki, pozostałe ozdoby dzieci zabrały ze sobą do domu. W czasie warsztatów było bardzo wesoło, panowała atmosfera przyjaźni, wzajemnej życzliwości, ale też skupienia i twórczej pracy. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Tekst i zdjęcia: A.H.

Wspólne ubieranie choinki w bibliotece z Mikołajem
Aktualności / 12 grudnia 2018

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu, tradycją stało się wspólne ubieranie choinki przez najmłodszych czytelników. Również w tym roku, w dniu 11.12.2018 r., do przedborskiej biblioteki przyszły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Przedborzu wraz z wychowawczyniami. Dzieci przyniosły zrobione przez siebie ozdoby choinkowe. W tym roku do wspólnego ubierania choinki dołączył również Św. Mikołaj, który pomagał przedszkolakom w przystrajaniu bibliotecznego drzewka. Oprócz ozdób zrobionych przez dzielne przedszkolaki, na choince znalazły się również papierowe choinki, Aniołki i renifery, zrobione przez uczestników warsztatów pracy twórczej odbywających się w przedborskim MDK. Dzięki wzajemnej współpracy w bibliotece już widać zbliżające się Święta. Zdjęcia: Monika Warzyńska

Mobilna bibliotekarka
Aktualności / 20 listopada 2018

W dniu 06.11.2018 r. Anna Hyska bibliotekarka z Filii Bibliotecznej w Górach Mokrych z koszyczkiem pełnym kolorowych książek udała się z wizytą do Niepublicznego Przedszkola „Gumiś” Oddział Zamiejscowy Góry Mokre. Odwiedziny naszej koleżanki w Przedszkolu miały na celu zapoznanie dzieci z książką i zachęcenie ich do odwiedzin w bibliotece.  Podczas spotkania było bardzo wesoło. Pani Ania przeczytała dzieciom bajkę i wzięła udział we wspólnej zabawie. Przedszkolaki przyjęły zaproszenie i obiecały odwiedzić bibliotekę.